ГоловнаОстанні новини20 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Правила поведінки під час грози

Опубліковано: 20.07.2021, 15:23

Влітку сильна спека в Україні чергується із грозами – типовим атмосферним явищем теплої пори року. Липень вважається в Україні найтеплішим місяцем року з частими грозами та зливами. Але негода, зокрема блискавки, несуть в собі смертельну небезпеку. За статистикою, щороку в світі від удару блискавки гинуть до 3000 людей. Тому потрібно всім загадати правила безпечної поведінки під час грози.
Отже, під час грози, якщо Ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд. Не приймайте душ або ванну. Небезпечно також забиратися на горище .
Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.
Якщо Ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.
Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сядьте, злегка нагнувши голову, аби вона не була вище предметів, які довкола вас.
Якщо гроза застала Вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж Ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.
Якщо гроза застала Вас у човні на водоймі або Ви плавали у цей час, то найбезпечніше вибратися з води на берег.
Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.
Дотримуйтесь зазначених рекомендацій і будьте обережні!

Мар’яна УЛЯШКЕВИЧ,
методист обласного методичного кабінету
(безпеки життєдіяльності населення)

10.jpgАдреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06