ГоловнаОстанні новини23 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Заходи безпеки під час жнив – запорука збереження врожаю

Опубліковано: 23.07.2021, 13:34

З настанням пожежонебезпечного періоду під час жнив різко зростає ймовірність загорання сільгоспугідь та торфовищ. Враховуючи це, з початку достигання зернових необхідно цілодобово охороняти поля, а біля полів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню. До початку збирання врожаю вся збиральна техніка повинна мати відрегульовані системи живлення, охолодження, запалювання, а також бути оснащена справними первинними засобами пожежогасіння.

Перед початком жнив поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки.

Безпосередньо на пшеничному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

У цей час заборонено:

- робота тракторів, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

- застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;

- заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;

- заправляння машин у нічний час у польових умовах;

- розводити багаття на полях та біля них;

- спалювання стерні та пожнивних залишків.

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень.

Збереження врожаю від пожеж – завдання не лише хліборобів і працівників ДСНС, а й усіх громадян. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах - кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами - можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.

При виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж телефонуйте «101»!

 

Ірина ДУХНІЙ,

методист обласного методичного кабінету

(безпеки життєдіяльності населення)

27567-1200x800-2.jpgАдреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06