ГоловнаСтатті9 Липня, 2019р.
 Версія для друку

Сонячні ванни: користь і шкода

Опубліковано: 09.07.2019, 10:33

Після зими, морозів, коротких і похмурих днів так хочеться відчути поцілунок сонця на щоці, радіти буянню трав, щебету пташок. Сонячна енергія є не лише джерелом світла, а й джерелом життя. Сонячні промені абсолютно необхідні всім мешканцям нашого світу, і, звичайно, людям. Сонячне проміння, а саме, ультрафіолетове, проникає у шкіру всього на 1 міліметр. Але цього достатньо, щоб знизити рівень холестерину, активізувати дихання, знищити бактерії, нормалізувати обмін речовин. Шкіра стає здоровою, еластичною, зникають вугри і ранки. Ультрафіолет зменшує сприйнятливість організму до багатьох шкідливих речовин (ртуть, кадмій, сірковуглець).

Саме під впливом сонячного світла в людському організмі утворюється вітамін Д, необхідний для росту і зміцнення кісток. Він допомагає боротися із зростанням ракових клітин, благотворно впливає на нервову систему. Нестача вітаміну Д у дітей є причиною розвитку рахіту, а у дорослих – остеопорозу. Вітамін Д запобігає хворобам серця (аритмії, інфаркту міокарда, стенокардії, гіпертонії), знижує ризик захворювання на цукровий діабет). Сонячні промені збільшують вироблення гормонів, зокрема, серотоніну – гормону радості. Серотонін сприятливо впливає на емоційний стан людини, сприяє підвищенню настрою.
Однак, маємо при цьому пам’ятати відому приказку – все добре в міру. У випадку з любов’ю до сонця теж. Надмірне прийняття сонячних ванн може спричинити:

- сонячні опіки, які пов’язують із розвитком раку;

- сонячний удар;

- послаблення імунітету;

- пошкодження волосся;

- посилення факторів старіння організму.

Для безпечної засмаги необхідно враховувати тип своєї шкіри, оптимальний час для загару (сонячні ванни слід приймати з 08.00 до 11.00 год., з 16.00 до 19.00 год. і знати, які засоби необхідні для допомоги обгорілим на сонці.

Правила перебування на сонці:

1. Перебувайте на сонці у сонцезахисних окулярах.

2. Якщо у вас особливо чутлива шкіра, загарайте тільки в тіні.

3. Не засмагайте натще та одразу після їди (витримайте паузу годину – півтори).

4. Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму.

5. Не можна спати, не рекомендується читати.

6. Не можна засмагати вагітним жінкам, гіпертонікам, людям із недокрів’ям.

7. Застосовуйте спеціальні засоби для засмаги.Всі ми любимо поніжитися під теплими сонечком на пляжі, на пікніку або просто посидіти під його променями. Але мусимо пам’ятати не лише про користь, а і про шкоду сонячних ванн. Тому маємо дотримуватись правил безпеки, і сонце подарує нам здоров’я і радість.

 

Болюк З.А.,
заступник завідувача обласних та міста Івано-Франківська курсів УККАдреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06