ГоловнаСтатті14 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

Небезпечний інтернет

Опубліковано: 14.04.2021, 15:30

pict2_inet.jpg

 За весь період існування людства, не було ще такого часу,  коли б не страждали від будь-яких ідей та залежностей. Навіть зовсім безневинне на перший погляд захоплення може стати згубним для організму, якщо не знати міри. Лікарів, учених, та і простих користувачів проблема глобальної інтернетизації турбує вже не перший рік. З одного боку, розширюється коло спілкування,  стираються певні межі. Проте, молодь все більше часу проводить за комп’ютером, віддаючи перевагу віртуальному світу над реальним. У пресі щоразу з’являються повідомлення про «смерть за монітором». Західні психіатри навіть придумали спеціальний термін – «Інтернет - залежність». Надмірна захопленість інтернетом змушує багатьох людей проводити все більше часу в мережі, в той же час,  і через глобальний вплив COVID-19 діти проводять дедалі більше часу в мережі.

OIP49XHU0GH.jpgДля підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їх дітей Міністерство освіти та науки України розробило рекомендації  для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків, згідно з якими, найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками.

Батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема:

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (пн – пт, з 12:00 до 16:00):

 

Ірина ДУХНІЙ,

 методист обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення)Адреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06