ГоловнаСтатті24 Червня, 2021р.
 Версія для друку

Будьте обережні на воді!

Опубліковано: 24.06.2021, 14:37

voda101.jpg

Кожен із нас з нетерпінням чекає літа, щоб відпочити на морі, річці чи інших водоймах. Зануритися у прохолоду води – найпрекрасніше відчуття літнього сезону.  Проте, на жаль,  більшість наших краян, а особливо діти, не дотримуються відповідних правил безпеки.

Наслідки такої поведінки досить невтішні. Статистика загиблих у воді вражає, адже від початку першого літнього місяця на водних об’єктах України вже загинуло майже 40 людей. Найгірше, що і кількість потонулих дітей у літній період традиційно зростає. Всього з початку року вода забрала життя 27 дітей.

Аналіз виникнення надзвичайних подій в області показує, що впродовж 2021 року на території краю втопилось 20 чоловік, в тому числі одна дитина.

Загалом статистика трагічних випадків утоплення дітей показує, що здебільшого вони стаються через недбалість батьків, з боку яких відсутній достатній контроль. Якщо ж говорити про причини загибелі дорослих на водоймах, то у 80 відсотках випадків вони трапляються через зловживання спиртними напоями.

Шановні краяни! Дотримання правил безпеки під час купання дасть змогу уникнути людських жертв:

Вода не любить легковажних і не пробачає надмірну самовпевненість людей. Адже тисячолітні спостереження показують, що тонуть переважно ті, хто вміє плавати і порушує безпеку на воді.

Запам’ятайте та виконуйте  правила поведінки на воді. Коли ж трапилася біда і Ви стали свідком утоплення, постарайтеся допомогти людині, яка тоне.

Дітям треба пам’ятати, що купатися і відпочивати біля водоймищ треба із дорослими. Та коли ж Ви, любі діти, самі на відпочинку, то будьте уважними і завжди обдумуйте свої вчинки. Не забувайте про основні правила безпеки на воді:

Ніколи не потрібно піддаватися на провокації з боку своїх однолітків. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Дорослі і діти мають пам’ятати, що навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Не забувайте, що першопричиною загибелі на воді є так званий людський  фактор, інакше кажучи – ми самі, наша  неуважність. І часто, правильно обравши місце для купання, ми можемо уникнути нещасного випадку на воді.

Бережіть себе!

 

Мар’яна УЛЯШКЕВИЧ,                                                   

методист обласного методичного кабінету

(безпеки життєдіяльності населення)Адреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06