ГоловнаСтатті7 Листопада, 2019р.
 Версія для друку

Дотримання правил експлуатації електрообігрівачів – обов’язок кожного!

Опубліковано: 07.11.2019, 15:53

101.jpgВ осінній період рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості пожеж у житловому секторі, які часто призводять до трагічних наслідків, завдають чимало лиха людям та навколишньому середовищу, несуть з собою значні матеріальні збитки та часто й людські жертви.

 Як свідчить статистика, тільки за останній місяць поточного року на Івано-Франківщині зареєстровано 55 пожеж. Загалом з початку року на Прикарпатті зареєстровано 3435 пожеж та загорань, у вогні загинуло 35 осіб, ще 26 людей – травмовано. За аналогічний період 2018 року виникло 1852 пожежі, загинуло 40 чоловік, з них 2 дітей.    

Найбільша кількість пожеж і випадків загибелі на них реєструється в осінньо-зимовий період у житловому секторі саме тоді, коли жителі починають інтенсивно використовувати прилади опалення й електрообігрівачі. Як правило, їх причини пов’язані з нехтуванням громадянами правилами пожежної безпеки  під час експлуатації пічного опалення та користування електрообігрівальними приладами.

Люди часом легковажно забувають про наслідки халатного та безвідповідального відношення до електрообігрівачів, плиток, чайників, використовуючи їх несправними, залишаючи без нагляду, перевантажуючи кількома пристроями одночасно електромережу, що в свою чергу може призвести до лиха.

До короткого замикання і пожеж призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу декількох електроприладів. Тому потрібно слідкувати, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справними.

Непоодинокі випадки, коли загоряння виникає під час відсутності господарів в помешканні. Тоді відомості про пожежу надходять досить пізно, коли задимлення та запах вже відчують сусіди. Наслідки такої події вже досить інші, більш масштабні.  

Дотримання нижченаведених правил зможе допомогти уникнути небезпеки пожеж:

Бережіть своє здоров’я і життя!

 

Мар’яна Уляшкевич, 

методист  обласного методичного кабінету

(безпеки життєдіяльності)Адреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06