ГоловнаСтатті24 Грудня, 2019р.
 Версія для друку

Пожежна безпека під час новорічно-різдвяних свят

Опубліковано: 24.12.2019, 08:47

26-12-2017_mns-1.jpgНезабаром новорічні свята, які принесуть в кожний дім радість, надії та кращі зміни в життя. Але разом з тим багаторічний досвід свідчить: більшість надзвичайних ситуацій, що відбуваються під час святкування Нового року, трапляються через недотримання елементарних вимог безпеки при встановленні новорічної ялинки, необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів, через власну недбалість. В зв'язку з цим та з метою попередження пожеж під час проведення святкувань закликаємо вас не забувати про прості правила пожежної безпеки.
Встановлюйте ялинку на стійкій основі – на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор, гардин, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, перебувала на відстані не менше ніж півметра від системи опалення, телевізорів та інших предметів, які легко піддаються вогню.
Не прикрашайте ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками. Ні в якому разі не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі.
Для прикрашання ялинки слід застосовувати електричні гірлянди промислового виробництва, які куплені у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто зустрічається неякісний товар. Обов’язково перевіряйте справність електричного проводу, його ізоляцію. Не можна дозволяти дітям самостійно включати електрогірлянди.
Під час організації та проведення масових заходів, пов’язаних із новорічними святами, слід, насамперед, дотримуватись однієї важливої умови: якщо у святкуванні беруть участь понад 50 осіб, потрібно використовувати приміщення, які:
- забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами;
- не мають на вікнах глухих грат;
- розташовані не вище другого поверху у будівлях з перекриттям з горючих матеріалів.
Також не можна влаштовувати у приміщенні різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин. Ці засоби красиві та ефектні, проте їхні іскри можуть запалити хвою ялинки, а то й одяг присутніх.
Яке новорічне свято без різної піротехніки?!Свічки, хлопавки, бенгальські вогні, фонтани вогню, ракети - обов'язковий атрибут Нового року. У зв'язку із загальною пристрастю до таких забав рекомендується враховувати наступне:
- купуйте піротехніку тільки в магазинах або спеціалізованих кіосках;
- зверніть увагу на термін зберігання виробу. Якщо він закінчився - краще утриматися від покупки.
Не рекомендується підривати петарди у приміщеннях, а також спостерігати за ними з близької відстані; дрібні частинки, які розлітаються, можуть пошкодити очі чи підпалити щось у квартирі. Пам'ятайте, що застосування петард поряд із маленькими дітьми взагалі недопустиме, оскільки це може призвести до розладу психіки дитини.
Радісних і веселих вам свят, а головне - безпечних!

Мар’яна Дейдей,
методист обласного методичного кабінету
(безпеки життєдіяльності населення)Адреса
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 62-А
nmc.ivanofrankivsk@dsns.gov.ua

Телефон
+38 (0342) 78-54-67

Факс
+38 (0342) 75-42-06